Porozmawiaj o swojej firmie z ekspertami. Bezpłatne konsultacje biznesowe online oraz match-making.

Seedstone Incubation Fund
3 min readJun 30, 2020

--

alfaNEXUS to inicjatywa powstała dzięki współpracy Funduszu Seedstone oraz Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wydarzenie stanowi miejsce wymiany doświadczeń, myśli i spostrzeżeń dotyczących rozwoju własnego biznesu, rynku nowych technologii oraz przede wszystkim jest platformą łączącą naukowców, z ludźmi biznesu co stanowi świetną okazję do znalezienia klienta, partnera biznesowego, czy nawet co-foundera. Tym razem alfaNEXUS odbędzie się 24 lipca, w formie online, gdzie zainteresowani, oprócz szeroko pojętego match-makingu, będą mieli możliwość indywidualnych i bezpłatnych konsultacji, które pomogą Wam w rozwoju prowadzonych przez siebie firm i projektów. Nie ma znaczenia, czy jesteś na etapie pomysłu, właśnie stworzyłeś MVP, czy też jesteś pretendentem do tytułu pierwszego polskiego unicorna, wiedza i rady mentorów czekają na każdego. Eksperci podzielą się swoją wiedzą i wesprą uczestników w obszarach:

Co-creation Tips & Tricks — kulisy projektowania efektywnych i angażujących spotkań:

Dużą częścią codziennej pracy zespołów są różnego rodzaju spotkania. Jeżeli czujesz, że trwają zbyt długo i nie dają oczekiwanych rezultatów zapraszamy do rozmowy nt. projektowania: spotkań wewnątrz organizacji, warsztatów dla pracowników, kick-off’ów projektów oraz małych kilkuosobowych spotkań dotyczących rozwoju produktów i usług

Eksperci: Anna Padewska-Organ i Maciej Nowak, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Skalowanie działalności za granicą — jak wziąć udział w programach wspierających biznes i technologię:

Chcesz wyjść na rynki międzynarodowe, skorzystać z market discovery mission, znaleźć nowych partnerów biznesowych, czy też nawiązać współpracę z korporacjami? Zapraszamy do rozmowy o programach Scale-up Champions oraz Erasmus for Young Entrepreneurs.

Ekspert: Natalia Rymarczuk, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Jak rozmawiać z inwestorem — praktyczne wskazówki by szybciej dojść do porozumienia:

Na to spotkanie zapraszamy osoby, które chcą się dowiedzieć jak przygotować się do spotkania z potencjalnym inwestorem, jakie aspekty są kluczowe dla funduszy VC, czym jest badanie due dilligence oraz jak wygląda umowa inwestycyjna.

Ekspert: Roman Niedzielski, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Dotacje na Innowacje — sprawdź czy Twój pomysł ma szanse na grant

Każda innowacja, a zwłaszcza jej wdrożenie wiąże się z ryzykiem. Aby je ograniczyć warto skorzystać z dostępnych dotacji. Zapraszamy do rozmów z ekspertami, którzy będą w stanie ocenić pomysł pod kątem dostępnych konkursów.

Eksperci: Michał Wujewski i Bartłomiej Walczak, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Programy Akceleracyjne — czym są i jak wybrać właściwy

Zapraszamy do rozmowy z ekspertem, który wyjaśni Wam czym są programy pre-akceleracyjne oraz akceleracyjne. Doradzi jak wybrać właściwy oraz jakie kroki podjąć po ukończeniu programu.

Ekspert: Honorata Janas, Huge Thing

Budżet

Prawidłowo przygotowany budżet to podstawa funkcjonowania każdej firmy. W trakcie spotkania możesz skonsultować swój plan finansowy zarówno pod kątem sprawnego działania Twojej firmy, jak i pod kątem potencjalnej inwestycji.

Ekspert: Robert Grygorowicz, SpeedUp venture Capital Group

Komercjalizacja pomysłów

Prowadzisz badania naukowe, rozwijasz swój projekt, a może po prostu masz pomysł i nie wiesz jak przekuć go w prosperujący biznes? Możesz porozmawiać o swojej inicjatywie z ekspertem, który opowie Ci o możliwościach jakie istnieją, a także doradzi w kwestii komercjalizacji.
Ekspert: Małgorzata Marczak, Uczelniane Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM

Na każdym spotkaniu ekspert będzie do Waszej dyspozycji i odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania. Każda konsultacja jest indywidualna i potrwa 30 minut. Wydarzenie odbędzie się 24 lipca, w godzinach 10:00–15:00, w formule online. Dodatkowo, w trakcie wydarzenia będzie przestrzeń na powiedzenie kilku słów o swoim projekcie na forum wszystkich uczestników oraz poznanie siebie nawzajem.

Rejestracji na wydarzenie można dokonać wypełniając formularz dostępny pod tym linkiem.

--

--

Seedstone Incubation Fund

Misją Funduszu Seedstone jest wspieranie projektów technologicznych wywodzących się z polskich uniwersytetów oraz z rodzimego biznesu. www.seedstone.vc